Bitcoin/Euro cierpi na flash crash na Coinbase

Spadek nastąpił wkrótce po tym, jak bitcoin osiągnął rekordowy poziom 69 325 USD.
  • Bitcoin potrzebował 10 minut, aby powrócić do parytetu z parami handlowymi euro na innych giełdach.
  • Flash crashes są zwykle przypisywane brakowi płynności lub handlowi “grubym palcem”.

Bitcoin (BTC) stracił 23,7% swojej wartości w stosunku do euro na Coinbase (COIN) we wtorek w okresie wysokiej zmienności, która nastąpiła po gwałtownym wzroście kryptowaluty do rekordowego poziomu 69 325 USD w dolarach amerykańskich.

BTC chwilowo spadł do 48 529 EUR z 60 000 EUR na Coinbase, podczas gdy na przykład na Kraken cena spadła tylko do 58 400 EUR. Powód flash crashu pozostaje niejasny i dopiero po 10 minutach cena powróciła do parytetu z innymi giełdami.

Flash crashes można zazwyczaj przypisać kilku scenariuszom, z których jednym jest brak płynności, tj. liczba rynkowych zleceń sprzedaży była zbyt wysoka w stosunku do liczby spoczywających zleceń kupna w księdze zamówień, a cena musiała spaść do najbliższego punktu odpowiednich ofert.

Innym powodem, jak zaobserwowano podczas flash crashu na Binance.US w 2021 r., jest błąd lub pomyłka popełniona przez tradera lub algorytm, często nazywana transakcją “grubego palca”.

Rozbieżność między parami handlowymi euro wystąpiła wkrótce po tym, jak bitcoin osiągnął nowy rekordowy poziom w dolarach amerykańskich wynoszący 69 325 USD i w ciągu kilku minut odwrócił te zyski, spadając w pewnym momencie poniżej 64 000 USD.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours