Bitcoin osiąga rekord – ale jaka jest jego cena? Jaki był dawny rekord wszech czasów?

Od Coinbase po Reuters i CoinDesk, nie ma zgody co do ceny BTC.

Bitcoin właśnie ustanowił rekordowy poziom.

Ale co to do cholery jest?

Wśród całego podekscytowania związanego z ustanowieniem przez bitcoina (BTC) nowego rekordu wszechczasów we wtorek, istnieje dziwność otaczająca to pomyślne wydarzenie: niewielka zgoda co do nowej szczytowej ceny bitcoina lub wcześniejszego szczytu, który został pobity.

Na Coinbase, giełdzie kryptowalut z siedzibą w USA, popularnej wśród inwestorów detalicznych, bitcoin osiągnął nowy szczyt na poziomie 69 325 USD. Bloomberg twierdzi jednak, że nowy rekord wynosi 69 191,94 USD, Reuters podaje 69 202 USD, a CoinDesk Bitcoin Index (XBX) 69 208,79 USD.

CoinGecko donosi, że bitcoin osiągnął tylko 68 912,84 USD we wtorek, co według jego obliczeń nie jest nowym rekordem.

Nic dziwnego, że nie zgadzają się również co do tego, jaki był poprzedni rekord wszech czasów w listopadzie 2021 r., wahając się od 68 990,90 USD na niskim końcu od CoinDesk do 69 044,77 USD na wysokim końcu od CoinGecko.

Ostatecznie prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia. Bitcoin rośnie, a wieloryby i drobni inwestorzy stają się bogaci.

A jednak rozbieżność ta podkreśla, że rynek kryptowalut jest nieco bardziej szorstki na krawędziach niż konwencjonalny system finansowy, który stara się zastąpić.

Prawdopodobnie rekord Coinbase jest najczystszy ze wszystkich: 69 325 USD to bez wątpienia cena, za którą bitcoin właśnie został sprzedany na tej dużej giełdzie. Liczby Bloomberga, Reutersa, CoinDesk i CoinGecko są mieszanką danych z wielu miejsc.

Kiedy Dow Jones Industrial Average osiąga rekordowy poziom, nie ma debaty na temat tego, jaka jest nowa liczba lub jaka była stara. Podczas gdy jedna firma oblicza Dow, w kryptowalutach nie ma centralnego organu zbierającego dane i obliczającego Jedyną Prawdziwą Liczbę.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours