Vitalik Buterin proponuje pierwszy blok na Ethereum Layer 2 Taiko z optymistyczną nutą

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, wyraził optymizm, proponując pierwszy blok podczas przygotowań do uruchomienia sieci głównej Taiko w warstwie 2, podkreślając skalowalność sieci.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Vitalik Buterin zaproponował dziś pierwszy blok w ramach przygotowań sieci głównej Taiko.
  • Załączył również zachęcającą wiadomość dla sieci Ethereum.
  • Taiko przygotowuje się do zrzutu genesis po uruchomieniu sieci głównej.

Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum (ETH), zaproponował pierwszy blok w ramach przygotowań sieci głównej Taiko. Oznacza to znaczący kamień milowy dla startupu skalującego warstwę 2. W ważnej wiadomości osadzonej w bloku Buterin wyraził swój entuzjazm dla uruchomienia Taiko i szerszych implikacji dla ekosystemu Ethereum.

Vitalik Buterin o sieci głównej Taiko

„Jestem podekscytowany widząc, że Taiko jest uruchamiane jako rollup oparty” – napisał Buterin, zgodnie z wiadomością na bloku sieci głównej Taiko. Ponadto podkreślił innowacyjne podejście, jakie przyjmuje Taiko. Co więcej, kontynuował: „Ethereum czerpie korzyści z L2 przyjmujących wiele różnych podejść i doceniam, że są jednymi z pierwszych, którzy podążają w tym kierunku”.

Taiko ma na celu rozwiązanie kwestii skalowalności Ethereum poprzez obniżenie kosztów transakcji przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych atrybutów sieci, takich jak odporność na cenzurę, brak uprawnień i bezpieczeństwo. Startup opracowuje „typ 1” ZK-EVM, ZK-rollup, który jest w pełni kompatybilny z maszyną wirtualną Ethereum i obsługuje obliczenia dowodu zerowej wiedzy.

Ponadto technologia ta pozwala na bardziej wydajne i bezpieczne przetwarzanie transakcji bez uszczerbku dla decentralizacji lub bezpieczeństwa. W związku z tym uruchomienie Taiko jako ZK-rollup stanowi znaczący krok naprzód w ewolucji rozwiązań warstwy 2 Ethereum.

Wykorzystując dowody wiedzy zerowej, Taiko może oferować skalowalne i opłacalne transakcje, które są kluczowe dla powszechnego przyjęcia zdecentralizowanych aplikacji. Co więcej, poparcie Buterina podkreśla znaczenie różnorodnych podejść w przestrzeni warstwy 2 Ethereum, które są niezbędne dla długoterminowego sukcesu i zrównoważonego rozwoju sieci.

Taiko Genesis Airdrop

Wcześniej Taiko ujawniło plany airdropu skierowanego do członków społeczności przed debiutem w sieci głównej. Inicjatywa ta, zwana „genesis airdrop”, obejmie 5% całkowitej podaży tokenów o wartości 1 miliarda.

Członkowie społeczności kwalifikujący się do początkowego zrzutu obejmują tych, którzy zaangażowali się w sieć testową Taiko. Ponadto kwalifikują się również ci, którzy służyli jako proponenci i weryfikatorzy bloków, wnieśli wkład do określonych repozytoriów GitHub oraz uczestnicy Ethereum ICO.

Dystrybucja tokenów Taiko obejmuje 48,5% przydzielonych znaczącym interesariuszom. Z tego 20% jest przeznaczone dla Taiko Labs i jego głównego zespołu, 16,88% na rezerwy Taiko Foundation, a 11,62% dla inwestorów. Dodatkowo skarb DAO otrzyma 20% tokenów.

Inne alokacje obejmują 5% na granty i RetroPGF, 5% na płynność i tworzenie rynku oraz 10% na zrzut Trailblazer, który jest oddzielny od zrzutu genesis. Co więcej, zrzut TKO genesis można odebrać po uruchomieniu sieci głównej Taiko Layer 2.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours