CEO MicroStrategy, Michael Saylor, świętuje przekroczenie 1 mln BTC przez rezerwę Bitcoin ETF

CEO MicroStrategy, Michael Saylor, pochwalił niedawny wzrost rezerw Bitcoin ETF, ponieważ globalne ETP zgromadziły ogromny stos 1 miliona BTC, co może potencjalnie doprowadzić do szoku podażowego.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, zwrócił uwagę na niedawny wzrost napływu Bitcoin ETF.
  • Podkreślił, że 32 globalne Bitcoin ETP zgromadziły kolosalną rezerwę ponad 1 miliona BTC.
  • Amerykańskie fundusze ETF Spot Bitcoin, uruchomione w styczniu tego roku, okazały się największym uczestnikiem tej gigantycznej rezerwy.

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, zabrał głos w mediach społecznościowych, aby uczcić znaczący kamień milowy na arenie Bitcoin ETF. Podkreślił, że 32 Bitcoin ETP posiadają obecnie ponad 1 Nakamoto w rezerwie, co oznacza, że fundusze zgromadziły ponad 1 milion BTC od momentu powstania. Co więcej, fundusze ETF z siedzibą w USA okazały się największymi uczestnikami tego wzrostu rezerw BTC.

CEO MicroStrategy o rosnących napływach do Bitcoin ETF

W poście na X, Saylor wykrzyknął: „32 fundusze ETF #Bitcoin Spot posiadają teraz ~ 1 Nakamoto $BTC”. W związku z tym podkreśla to wykładniczy wzrost funduszy ETF Bitcoin i ich zgromadzonych rezerw BTC. Globalny ekosystem Bitcoin ETF był świadkiem bezprecedensowego wzrostu, gromadząc kolosalną rezerwę ponad miliona BTC.

Co więcej, ten kamień milowy pojawia się w obliczu rosnącego instytucjonalnego przyjęcia ETF-ów Bitcoin. Przed rozpoczęciem handlu w poniedziałek, 27 maja, dla amerykańskich funduszy ETF Spot Bitcoin, poinformowano, że globalne rezerwy Bitcoin ETP przekroczyły niezwykły kamień milowy w wysokości miliona BTC.

W Stanach Zjednoczonych fundusze ETF Bitcoin odnotowały znaczną akumulację od czasu ich powstania w styczniu tego samego roku. Liderem jest fundusz ETF GBTC firmy Grayscale, który posiada największy udział w wysokości 289 040 BTC, pomimo znacznego zmniejszenia początkowej rezerwy. Co więcej, iShares Bitcoin Trust (IBIT) firmy BlackRock również wykazał znaczny wzrost. Zwiększył on swoją rezerwę do imponujących 287 168 BTC z zaledwie 225 BTC w momencie uruchomienia.

Inne znaczące podmioty na rynku amerykańskim to Wise Bitcoin ETF firmy Fidelity z 161 538 BTC i Ark 21Shares ETF (ARKB) z 48 503 BTC. Mniejsi gracze, tacy jak Bitwise BTC ETF (BITB), VanEck Bitcoin Trust (HODL) i Valkyrie BTC ETF (BRRR) również wnieśli znaczący wkład do ogólnej rezerwy.

Na arenie międzynarodowej Bitcoin ETP zgromadziły łącznie 1 002 343 BTC. To jeszcze bardziej umacnia pozycję Bitcoina jako globalnego aktywa inwestycyjnego. Kanadyjski fundusz ETF Purpose Bitcoin jest liderem poza Stanami Zjednoczonymi, posiadając 27 110 BTC. Tuż za nim plasuje się niemiecki fundusz ETC Group Physical Bitcoin Fund z 21 005 BTC. Co więcej, niedawne uruchomienie ETF-ów Bitcoin z Hongkongu również przyczyniło się do globalnej rezerwy, gromadząc znaczną ilość 3 553 BTC.

Wpływ na cenę BTC

Silne zainteresowanie instytucjonalne może być byczym sygnałem dla przyszłej trajektorii ceny Bitcoina. Co więcej, przy milionie BTC zablokowanych w tych funduszach ETF, może wystąpić kryzys podaży, ponieważ rezerwa wymiany BTC również spadła do nowych minimów. Jednak obecnie cena Bitcoina zmaga się z niedźwiedzim zwrotem.

Ponadto Michaël van de Poppe, analityk kryptowalut, zasugerował, że Bitcoin zbliża się do konsolidacji między 60 748 a 66 000 USD. Dodał: „Tracąc $66K, myślę, że przetestujemy niski zakres i ponownie będziemy tam kupować. To poziom, na którym warto przygotować się do zakupów”.

Jeśli jednak cena BTC zdoła utrzymać się powyżej 66 000 USD, można uniknąć ponownego testu. Dodatkowo, solidne napływy ETF mogą katalizować odbicie wartości Bitcoina. W chwili pisania tego tekstu cena BTC spadła o 0,38% do 68 872,22 USD w poniedziałek 27 maja.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours