Pożyczki bez zaświadczeń

Kredyty gotówkowe w banku niestety nie dla każdego są dostępne dla każdego i część osób zainteresowanych pożyczeniem jakiejś sumy pieniędzy musi zgłosić się do innych niż banki instytucji. Na szczęście, współcześnie jest duży wybór firm, które udzielają pożyczek, więc zainteresowani klienci mają spory wybór miejsc, do których mogą się udać. Firmy oferujące pożyczki kuszą klientów zwłaszcza możliwościami załatwienia sprawy bez zbędnych formalności i zaświadczeń.

Bez zbędnych formalności, czyli bez czego?

Największy kłopot z uzyskaniem kredytu bankowego, mają osoby nie dysponujące odpowiednio wysokimi udokumentowanymi dochodami, oraz osoby, które już są zadłużone w bankach, a informacje o ich zadłużeniu znajdują się w BIK i KRD. Biuro Informacji Kredytowej, to instytucja, która zajmuje się zbieraniem informacji na temat kredytów i zadłużenia Polaków i udzielaniem tych informacji poszczególnym bankom. Krajowy Rejestr Długów jest ciągle aktualizowaną listą, na którą mogą trafić osoby, które z jakiegoś powodu nie poradziły sobie ze spłatą kredytu. Jeśli jakaś osoba, lub powiązana z nią firma znajduje się na KRD, najczęściej będzie miała ona duży problem z uzyskaniem kredytu bankowego. Banki, udzielając kredytów, bardzo często żądają również od swoich klientów zaświadczenia dokumentującego odpowiednie dochody. Jeżeli klient z jakiegoś powodu nie jest w stanie takiego zaświadczenia przedstawić, może nie uzyskać upragnionego kredytu. Wszystkim tym osobom przychodzą z pomocą pozabankowe instytucje udzielające kredytów. Oczywiście, pożyczki bez żadnych zaświadczeń nie można uzyskać w każdej z nich, ale możliwości pod tym względem są i tak duże. Metody działania tego typu informacji opierają się często na szybkim budowaniu zaufania kredytowego. To znaczy, na początku oferowane są pożyczki o niskiej kwocie, po spłaceniu których dostępne są kwoty wyższe. Nowi klienci instytucji pozabankowych mogą również liczyć na to, że pierwsze, krótkoterminowe pożyczki nie będą obciążone kosztami.

Inne korzyści dla klientów decydujących się na pożyczki pozabankowe

Osoby decydujące się na pożyczki od instytucji pozabankowych, bardzo często mogą liczyć na krótki czas realizacji pożyczki, a także na możliwość załatwienia sprawy bez wychodzenia z domu. Popularną ofertą są pożyczki online w 15 minut z takich miejsc, dzięki którym pilnie potrzebne pieniądze mogą znaleźć się na koncie klienta niemal natychmiastowo. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczność szybkiego zastrzyku finansowego pojawia się niespodziewanie. W takich sytuacjach, tradycyjne banki często nie mają wiele do zaoferowania.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.