Dla kogo są pożyczki pozabankowe?

Czasami zdarzają się sytuacje, że potrzebujemy gotówki, której realnie nie posiadamy. Staramy się ją zdobyć poprzez wzięcie kredytu co dla ludzi z dochodami i dobrą historią kredytową nie jest żadnym problemem. Zwyczajnie udają się do banku i zaciągają kredyt.

Jednak osoby z gorszą historią kredytową, które w przeszłości miały problem ze spłatą swoich zobowiązań to ta z pozoru prosta czynność, wcale taka prosta nie jest. Banki nie chcą udzielać takim osobom kredytu, bo są w ich oczach niewiarygodni. Pożyczka pozabankowa jest wtedy jedynym możliwym rozwiązaniem na które bardzo wiele osób się decyduje.

Pożyczka pozabankowa- warunki

Pożyczka pozabankowa jest udzielana przez parabanki głównie osobom ze złą historią kredytową. Osoba, która może wziąć pożyczkę w banku nigdy do takiego miejsca nie przyjdzie, bo są to dość drogie przyjemności. Plusem jest to, że pieniądze otrzymujemy zazwyczaj bardzo szybko, jednak płacimy parabankowi nie tylko dług, ale też różnego rodzaju premie za udzielenie, a także odsetki. Często zdarza się, że w jej kosztach musimy pokryć także bardzo wysokie ubezpieczenie co finalnie powoduje, że nasz dług do spłaty jest połowę wyższy.

Osoby z gorszą historią kredytową już miały problemy ze spłatą i prawdopodobnie jeszcze z tych problemów nie wyszły, przez co zaciągając kolejny dług i do tego tak wysoki narażają się na jeszcze większe problemy.

Kiedy jednak nie mamy wyjścia i mimo niekorzystnych warunków musimy wziąć pożyczkę pozabankową to należy najpierw skupić się na poszukiwaniu znanej firmy, która ma bardzo dobre opinie. Wtedy mamy pewność, że firma nas nie oszuka i poza kosztami uwzględnionymi w umowie nie pojawią się żadne inne koszty, często bardzo wysokie. Kolejną istotną kwestią jest bardzo dokładnie przeczytanie i przeanalizowanie umowy. Korzystnie jest wziąć ją do domu i przeanalizować wszystkie kwestie tam zawarte. Możemy także wybrać się do darmowego radcy prawnego, który zazwyczaj znajduje się w każdym większym mieście i poprosić o przeczytanie i wytłumaczenie nam krok po kroku co znajduje się w umowie, którą chcemy podpisać. Jeśli firma jest pewna i nie chce nas oszukać to bez problemu da nam umowę do domu abyśmy mogli ją dokładnie przeczytać. Jeśli nie chce nam jej dać to znaczy, że nie powinniśmy jej podpisywać i lepiej szukać innego miejsca.

Łatwa wizja pożyczenia pieniędzy w kilka chwil jest bardzo korzystna i potrafi zamknąć nam oczy. Nie powinniśmy jednak dać się zwieść i do samego końca należy myśleć racjonalnie nawet jeśli nasza potrzeba posiadania pieniędzy jest bardzo duża.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.