Protocol Village: Stack pozyskuje 3 mln USD od funduszy venture capital, w tym Archetype i Coinbase Ventures

Najnowsze aktualizacje technologii blockchain, ogłoszenia o finansowaniu i transakcje. Za okres od 29 lutego do 6 marca.

4 marca: Stack, platforma do tworzenia i zarządzania systemami punktowymi, zebrała 3 miliony dolarów od Archetype, Coinbase Ventures oraz innych VC i aniołów, aby według zespołu wprowadzić punkty, programy lojalnościowe i prymitywy tożsamości w łańcuchu: “Stack’s Typescript SDK umożliwia zespołom płynne wdrażanie tych systemów punktowych i lojalnościowych w swoich produktach dzięki funkcjom takim jak przypisywanie punktów na podstawie zdarzeń, wykup tokenów międzyłańcuchowych, tablice wyników, analizy i interfejsy API GraphQL”.

ZkLink wprowadza na rynek “pierwszy zagregowany moduł zkEVM warstwy 3

4 marca: ZkLink, dostawca infrastruktury warstwy trzeciej o zerowej wiedzy, ogłosił uruchomienie zkLink Nova, twierdząc, że jest to “pierwsza w branży zagregowana sieć rollup warstwy trzeciej zkEVM”, oparta na stosie zkSync i zkLink Nexus, według zespołu: “Vince Yang, CEO zkLink, skomentował tę wiadomość: “Zbyt długo brak interoperacyjności między łańcuchami hamował innowacje i adopcję. Dzięki Nova jesteśmy pionierami koncepcji zagregowanej warstwy 3, która ujednolica płynność i rozwój w Ethereum i łańcuchach bloków warstwy 2”.

Boson opracowuje drugi protokół “Fermion” do wymiany zegarków i wina w łańcuchu dostaw

4 marca: Boson Protocol, zdecentralizowana wyrocznia siłowników założona przez Justina Banona w celu tokenizacji produktów handlowych od punktu sprzedaży do wykupu, opracowuje drugi protokół, Fermion, aby umożliwić wymianę w łańcuchu fizycznych aktywów o wysokiej wartości (RWA), takich jak zegarki, zabytkowe wino i dzieła sztuki, zgodnie z komunikatem prasowym. “Fermion został zaprojektowany, aby spełnić wysokie wymagania weryfikacyjne fizycznych RWA z zasadniczo innym projektem protokołu, który obejmuje zaufanych weryfikatorów i opiekunów”. Podstawowy protokół Boson działa na blockchainach kompatybilnych z EVM, takich jak Ethereum, Polygon lub Gnosis, wykorzystuje indeksowanie z The Graph i opiera się na danych “przechowywanych w niezmiennym zdecentralizowanym systemie plików, takim jak IPFS”, zgodnie z dokumentacją projektu.

Ankr stworzy płynne tokeny stakingu dla Bitcoina stakowanego przez Babylon

2 marca: Babylon, twórca protokołów dla Bitcoin blockchain timestamping i bitcoin staking, ogłosił współpracę z Ankr, firmą infrastrukturalną Web3, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i płynności łańcuchom proof-of-stake (PoS), według zespołu: “Ankr stworzy płynne tokeny stakingu (LST) dla bitcoinów stakowanych za pośrednictwem Babylon. LST będą następnie emitowane w łańcuchach PoS zabezpieczonych protokołem stakingu BTC. Dla stakerów oznacza to, że ich BTC zostaną zablokowane na blockchainie bitcoina, podczas gdy nowe LST będą wybijane na łańcuchu PoS, dla którego zdecydowali się zapewnić bezpieczeństwo. Ankr uruchomi również walidatory w sieci testowej Babylon i zbuduje zaawansowaną infrastrukturę bezpieczeństwa do obsługi węzłów Babylon i dostawców ostateczności”. CoinDesk 20 aktywów: (BTC)

Worldcoin Developer Tools for Humanity nabywa portfel kryptowalutowy Ottr

2 marca: Ottr, portfel kryptowalutowy zasilany przez Solana, ogłosił, że jego zespół dołącza do Tools For Humanity (TFH), głównego współtwórcy projektu Worldcoin, aby kierować rozwojem przyjaznego dla użytkownika portfela mobilnego TFH, World App, używanego przez ponad 3 miliony ludzi miesięcznie, według zespołu: “Od czasu uruchomienia Ottr Wallet 18 miesięcy temu, zespół Ottr opracował portfel do samodzielnego przechowywania z płynną integracją z amerykańskimi kontami bankowymi, przelewami i handlem bez gazu, kopiami zapasowymi w chmurze bez hasła i kompleksowym sklepem dApp. Teraz wniosą swoją wiedzę do TFH, aby pomóc zapewnić większej liczbie osób dostęp do gospodarki cyfrowej”.

Wormhole ujawnia, że “natywne transfery tokenów” są “prostsze” niż owinięte aktywa

2 marca: Wormhole, protokół do komunikacji między blockchainami, właśnie ujawnił “Wormhole Native Token Transfers”, nową platformę do bezpiecznego i wydajnego tworzenia tokenów multichain: “NTT wprowadza otwartą, elastyczną i komponowalną strukturę do przesyłania natywnych tokenów między blockchainami przy jednoczesnym zachowaniu ich wewnętrznych właściwości. W porównaniu do wrappowanych aktywów, NTT jest prostszy, zdecentralizowany i stanowi znaczący krok naprzód w zakresie interoperacyjności. Projekty zbudowane na NTT zachowują kontrolę nad zachowaniem swoich tokenów w każdym łańcuchu, w tym nad możliwością dostosowywania, metadanymi i własnością / możliwością aktualizacji “. Zgodnie z wpisem na blogu, NTT “zasila natywnie wielołańcuchowe tokeny dla wiodących w branży projektów, takich jak Lido, ether.fi, Puffer Finance, PIKE i Wormhole”.

Bitcoin Layer-2 Project BOB ogłasza “ETH-Settled Rollup”, planuje uruchomienie w okolicach halvingu

2 marca: BOB, projekt Bitcoin layer-2 blockchain, ogłosił swoje innowacyjne rozwiązanie hybrydowe między Bitcoinem a Ethereum podczas wydarzenia “Bitcoin Renaissance”, wydarzenia towarzyszącego ETHDenver, w którym według zespołu uczestniczyło 1500 osób: “Rozwiązanie to wprowadza rozliczany w ETH rollup, który wykorzystuje zaawansowaną technikę merged mining do dziedziczenia bezpieczeństwa PoW Bitcoina. Patrząc w przyszłość, BOB planuje umożliwić rozliczenia zarówno na Bitcoinie, za pośrednictwem BitVM, jak i Ethereum. Projekt ujawnił również, że jego uruchomienie w sieci głównej zbiegnie się w czasie z nadchodzącym halvingiem Bitcoina”. CoinDesk 20 aktywów: (BTC)

Taiko, “Ethereum-Equivalent ZK Rollup”, pozyskuje 15 milionów dolarów

2 marca: Taiko, dostawca rozwiązań skalowania warstwy 2 dla łańcucha blokowego Ethereum, zebrał 15 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A, dodając do rosnącej kwoty alokacji inwestycji na projekty kryptograficzne od firm venture capital. Zbiórka funduszy była prowadzona przez Lightspeed Faction, Hashed, Generative Ventures i Token Bay Capital, zgodnie z komunikatem prasowym. Inni inwestorzy w rundzie obejmowali Wintermute Ventures, Presto Labs, Flow Traders, Amber Group, OKX Ventures, GSR i WW Ventures. Najnowsza runda zwiększa łączną kwotę finansowania Taiko w trzech rundach do 37 milionów dolarów.

Clone Markets, Clone Liquidity Mainnet uruchomiony 1 marca

2 marca: Clone, protokół open-source do handlu nierodzimymi tokenami na blockchainie Solana, ogłosił publiczne uruchomienie głównej sieci Clone Markets i Clone Liquidity uruchomionej 1 marca, według zespołu: “Uruchomienie wprowadzi wysoce płynne rynki dla aktywów nierodzimych za pośrednictwem innowacyjnych “sklonowanych aktywów” Clone (clAssets), tworząc bardziej płynne, wydajne i dostępne środowisko handlowe dla użytkowników Solana”. Tokeny sieci Arbitrum, Optimism i Sui będą po raz pierwszy dostępne do handlu z dużą płynnością na Solanie”.

Protocol Village jest regularną funkcją The Protocol, naszego cotygodniowego biuletynu badającego technologię kryptowalut, jeden blok na raz. Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać go w skrzynce odbiorczej w każdą środę. Zespoły projektowe mogą przesyłać aktualizacje tutaj. Poprzednie wersje Protocol Village można znaleźć tutaj. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cotygodniowym podcastem The Protocol.

Renzo, Liquid Restaking Protocol, rozszerza się na Arbitrum w ramach umowy z Connext

1 marca (PROTOCOL VILLAGE EXCLUSIVE): Renzo, płynny protokół restakingu, nawiązał współpracę z Connext w celu wprowadzenia cross-chain restakingu dla Arbitrum, według zespołu: “Umożliwia to teraz cross-chain restaking dla wielu sieci L2, w tym BNB Chain, Linea, Base, a teraz także dla sieci Arbitrum. Ze względu na niższe opłaty zapewniane przez rollupy, użytkownicy w sieciach L2, którzy nawiązali współpracę z Renzo, zapewniają teraz restaking za ułamek kosztów, jednocześnie umożliwiając użytkownikom restake ETH w wybranej przez nich obsługiwanej sieci. Renzo i Connext osiągają to dzięki ezETH, a EigenLayer wykorzystuje protokół mostkowania i przekazywania wiadomości Connext do przesyłania ERC-20 bez poślizgu”.

Layer-2 Network Metis integruje Chainlink CCIP jako Canonical Token Bridge

29 lutego: Metis, sieć warstwy 2 Ethereum, planuje zintegrować rozwiązanie interoperacyjności Chainlink, Chainlink CCIP, “jako kanoniczną infrastrukturę mostu tokenów, umożliwiając ekosystemowi Metis rozszerzenie zasięgu międzyłańcuchowego, poprawę doświadczenia użytkowników i programistów oraz przyspieszenie adopcji”, według zespołu. “W ramach tej integracji interfejs mostu Metis zostanie zaktualizowany, aby wykorzystać Chainlink CCIP jako oficjalną infrastrukturę cross-chain do zasilania kanonicznego mostu tokenów Metis, z początkowym naciskiem na łączenie wiodących stablecoinów z sieci głównej Ethereum na platformę

Alchemy uruchamia “wbudowane konta”, aby wprowadzić użytkowników do Web3

29 lutego (PROTOCOL VILLAGE EXCLUSIVE): Alchemy uruchamia Embedded Accounts, “najprostszy sposób na wdrożenie użytkowników do Web3, według zespołu. “To proste, kompleksowe rozwiązanie do:

  1. Wdrażanie użytkowników za pomocą logowania Web2 (e-mail, klucze dostępu, a wkrótce autoryzacja społecznościowa).
  2. Transakcji z zerowym tarciem. Płatność jednym kliknięciem poprzez sponsorowanie gazu i batching tx
  3. Twórz niestandardowe inteligentne konta z odzyskiwaniem konta, multisig, kluczami sesji i nie tylko.
    Naszą misją w Alchemy jest wprowadzenie całego świata na samowystarczalne konta Web3. Aby zrealizować tę misję, portfele muszą stać się niewidoczne poprzez abstrahowanie od technologii, tak aby użytkownik nawet nie wiedział, że korzysta z portfela”.

Protokół herbaty Maxa Howella ma na celu sprostanie wyzwaniom związanym z rozwojem OSS

29 lutego: Tea Protocol, założony przez Maxa Howella, twórcę zarządzania pakietami oprogramowania open-source Homebrew, powiedział, że jego “najnowszy projekt wykorzystuje technologię blockchain, aby sprostać długotrwałym wyzwaniom związanym z rozwojem OSS, co stanowi znaczący krok w kierunku bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego ekosystemu dla twórców oprogramowania”. Według zespołu, Tea jest “liderem we wspieraniu rozwoju OSS poprzez technologię Web3. To innowacyjne podejście zapewnia przejrzyste i sprawiedliwe wynagrodzenie dla programistów, wzmacniając współpracę i innowacje w społeczności open source”.

QuickNode uruchamia rozwiązanie Blockchain Data Streams w czasie rzeczywistym

29 lutego: QuickNode, platforma programistyczna Web3, uruchamia “Streams”, rozwiązanie do strumieniowego przesyłania danych blockchain w czasie rzeczywistym, mające na celu zrewolucjonizowanie infrastruktury blockchain poprzez zapewnienie natychmiastowego dostępu do danych historycznych i danych w czasie rzeczywistym z Ethereum, Polygon i Binance Smart Chain, według zespołu: “Streams umożliwia programistom korzystanie z popularnych języków programowania, wypełniając lukę między danymi blockchain a konwencjonalnymi narzędziami, zmniejszając koszty operacyjne i przyspieszając czas wprowadzania na rynek zdecentralizowanych aplikacji (dApps)”.

Straty kryptowalutowe z powodu hacków, Rug Pulls wzrósł o 15% YTD, mówi Immunefi

29 lutego: Immunefi, platforma bug bounty i usług bezpieczeństwa dla Web3 chroniąca aktywa o wartości ponad 60 miliardów dolarów, opublikowała raport “Straty kryptowalut w lutym 2024 r.”, Pokazujący stratę 200,5 miliona dolarów w wyniku włamań i rug pulls w 2024 r. Od początku roku, co stanowi wzrost o 15,4% w porównaniu z tym samym okresem w 2023 roku. W samym lutym około 67,1 miliona dolarów zostało utraconych z powodu hacków i rug pullów, przy czym najbardziej atakowanym łańcuchem było Ethereum. Hacki nadal były główną przyczyną strat, odpowiadając za 65,4 mln USD, w porównaniu z oszustwami.

Bitcoin Miner Marathon, plany “Anduro”, Multi-Chain Layer-2

29 lutego: Marathon Digital Holdings, notowana na giełdzie firma zajmująca się wydobywaniem bitcoinów, ujawniła, że inkubuje Anduro, nową programowalną, wielołańcuchową sieć warstwy 2 na szczycie łańcucha bloków Bitcoin. Jest to “platforma zbudowana na sieci Bitcoin, która pozwala na tworzenie wielu łańcuchów bocznych”, zgodnie z komunikatem prasowym. “Marathon rozwija już dwa pierwsze łańcuchy boczne na Anduro, Coordinate i Alys, które mogą być dalej rozwijane przez współtwórców open source. Łańcuchy te demonstrują elastyczną programowalność Anduro. Coordinate oferuje opłacalny stos UTXO dla społeczności Ordinals, podczas gdy Alys jest łańcuchem kompatybilnym z Ethereum do tokenizacji aktywów instytucjonalnych. Łańcuchy boczne Anduro wykorzystują proces zwany merge-mining. Uczestniczący górnicy, tacy jak Marathon, mogą być w stanie zarabiać denominowane w bitcoinach przychody z transakcji, które mają miejsce w łańcuchach bocznych Anduro, jednocześnie kontynuując nieprzerwane wydobywanie bitcoinów w warstwie bazowej”.

ZkHub, Powered ZkLink, twierdzi, że pierwszy DEX z wieloma rolowaniami Ethereum oferuje centralną księgę zleceń z limitem

29 lutego: Zespół ZkLink, wielołańcuchowego rollupu ZK i protokołu warstwy 3, ogłosił, że zkHub zbudował zdecentralizowaną giełdę (DEX) opartą na technologii ZK, aby rozwiązać trudności podczas nawigacji między rollupami warstwy 2, takie jak wysokie koszty transakcji, kwestie bezpieczeństwa i złożoność operacyjna. “ZkHub to pierwsza wielorolkowa giełda DEX Ethereum, która oferuje użytkownikom wysokowydajną Central Limit Order Book (CLOB) z obsługą natywnych aktywów w wielu łańcuchach, niskimi opłatami transakcyjnymi i bezpieczeństwem klasy Ethereum”, czytamy we wpisie na blogu.

Coinbase dodaje funkcję “inteligentnego portfela”, więc długie frazy seed nie są potrzebne

29 lutego: Coinbase, amerykańska giełda kryptowalut notowana na giełdzie, wprowadza dwa nowe rozwiązania portfelowe, które mają ułatwić nowym użytkownikom wdrażanie się w kryptowaluty. Funkcje te, znane jako inteligentny portfel i wbudowane portfele, mają na celu pokonanie przeszkód, które często wiążą się z nieporęcznym doświadczeniem użytkownika podczas tworzenia portfeli kryptowalutowych.

Shiba Inu przyjmuje technologię, aby zapewnić większą prywatność posiadaczom tokenów SHIB

29 lutego: Shiba Inu planuje wprowadzić nową sieć skoncentrowaną na prywatności na szczycie łańcucha blokowego Shibarium w ruchu, który zwiększa propozycję wartości tokenów SHIB, przedstawiciel podzielił się z CoinDesk w środowym komunikacie. Shiba Inu współpracuje z firmą Zama zajmującą się kryptografią typu open source nad siecią, która nie została jeszcze nazwana. Sieć będzie wykorzystywać w pełni homomorficzne szyfrowanie (FHE) – narzędzie do ochrony prywatności, które pozwala programistom wykorzystywać dane w niezaufanych domenach bez konieczności ich odszyfrowywania. (SHIB)

Rarible, dostawca infrastruktury NFT, uruchamia “Rarible API

29 lutego: Rarible, dostawca infrastruktury czasu rzeczywistego dla portfeli NFT, gier i rynków, uruchomił “Rarible API”, który został “zaprojektowany w celu uproszczenia złożonego charakteru budowania w przestrzeni NFT”, według zespołu: “Oferuje kompleksowy zestaw funkcji, spełniający stale ewoluujące potrzeby ekosystemu Web3, w tym indeksator NFT w czasie rzeczywistym, zagregowaną księgę zamówień, obsługę wielu łańcuchów i SDK do handlu. Zbudowany z myślą o programistach i twórcach, Rarible API zapewnia solidną infrastrukturę, umożliwiając i inspirując tworzenie przyszłych doświadczeń NFT.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours