Cena Bitcoina (BTC) zbliża się do rekordowego poziomu 68 600 USD, spodziewany dalszy wzrost?

Pomimo poprzednich wzrostowych cykli, obecny sentyment pozostaje neutralny, sugerując potencjalny wzrost ceny Bitcoina do 70 000 USD.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Sentyment społeczny Bitcoina pozostaje neutralny, co sugeruje wzrost do 70 000 USD i więcej.
  • 8% zyski Bitcoina prowadzą do 134 milionów dolarów likwidacji w ciągu ostatnich 24 godzin.
  • Dane techniczne Bitcoina sugerują możliwość zaksięgowania zysków w okolicach 70 000 USD.

Trwający wzrost cen Bitcoina (BTC) wydaje się nieubłagany, a wiodące aktywa cyfrowe wzrosły o kolejne 8%, zbliżając się do zbliżających się rekordów wszechczasów. Obecnie Bitcoin notowany jest na poziomie 68 200 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 1,340 bln USD. Warto zauważyć, że BTC odnotował zyski przekraczające 22% na wykresie tygodniowym. Co ciekawe, cena Bitcoina osiągnęła już nowe rekordy wszech czasów, gdy była denominowana w euro (EUR).

Prawdopodobny wzrost ceny bitcoina do 70 000 USD i wyżej?

Spostrzeżenia dostawcy danych on-chain Santiment wskazują, że obecna wartość rynkowa Bitcoina wynosząca 68,0 tys. dolarów jest niezwykle zbliżona do jego rekordowego poziomu 68,6 tys. dolarów (ATH), z różnicą zaledwie 0,9%. Podczas gdy zauważalna jest obecność traderów przewidujących przekroczenie tej wartości w najbliższej przyszłości, ogólne nastroje pozostają względnie neutralne w porównaniu z poprzednimi cyklami zwyżkowymi.

W przeciwieństwie do kilku monet memów i innych altcoinów doświadczających ostatnich wzrostów, neutralny sentyment Bitcoina w rzeczywistości przedstawia korzystny scenariusz dla utrzymania rajdu. Sentyment ten, w połączeniu z pewnym stopniem niedowierzania wśród traderów, sugeruje potencjał do likwidacji krótkich pozycji, potencjalnie napędzając rajd powyżej 70 tys. dolarów i dalej.

Ważne jest, aby monitorować, jak nastroje mogą ewoluować po osiągnięciu oczekiwanego rekordu wszech czasów, ponieważ postrzeganie tłumu może szybko ulec zmianie po znacznym przełamaniu oporu. Warto zauważyć, że ruchy rynkowe często są sprzeczne z oczekiwaniami traderów, donosi Santiment. Zrealizowane zyski z Bitcoina (BTC) wzrosły do trzyletniego szczytu, co wskazuje, że przeciętni traderzy, którzy utrzymali swoje aktywa, czerpią znaczne korzyści.

Ponadto, zgodnie z danymi dotyczącymi likwidacji z CoinGlass, w sieci Bitcoin miało miejsce ponad 134 miliony dolarów likwidacji. Spośród nich prawie 105 milionów dolarów miało miejsce w krótkich likwidacjach. Z drugiej strony, w ubiegłym tygodniu kontynuowano nadzwyczajne napływy do ETF Bitcoin.

Czy rezerwacja zysków BTC jest tuż za rogiem?

Analityk on-chain Checkmate zwrócił uwagę na znaczący trend na rynku Bitcoina, odnotowując rozpoczęcie dystrybucji all-time high (ATH) przez długoterminowych posiadaczy Bitcoina.

Podczas gdy około 40-50% tej dystrybucji można przypisać Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), służy ona jako świadectwo umiejętności HODLerów w interpretowaniu dynamiki rynku. Wzorzec ten odzwierciedla klasyczną strategię inwestycyjną polegającą na kupowaniu tanio i sprzedawaniu drogo.

Według analityka kryptowalut Ali Martineza, wskaźnik TD Sequential zasygnalizował wskazanie sprzedaży dla Bitcoina na wykresie 4-godzinnym. Historycznie, po takich sygnałach od 15 lutego, cena Bitcoina spadła o 1,5% do 4,7%. Formacja ta jest warta bacznej obserwacji dla traderów krótkoterminowych. Ponadto, przy 100% zysku posiadaczy Bitcoina, rezerwacja zysków może być tuż za rogiem.

Uwolnij swoją zwycięską passę na ZakladyGuru.pl, gdzie kryptowaluta łączy się z kasynowymi emocjami. Poczuj dreszcz zwycięstwa w świecie, w którym fortuna sprzyja odważnym

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours