Spot Bitcoin ETF: Wolumen obrotu osiągnął 6 mld USD przy zmienności cen

Rynek spot Bitcoin ETF odnotował łączny wolumen w wysokości 6 miliardów dolarów w obliczu trwającej zmienności cen BTC na początku dnia

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Dzienny przepływ Spot Bitcoin ETF przekroczył 6 miliardów dolarów.
  • BlackRock, Fidelity i Grayscale utrzymują pozycję lidera
  • Rekord padł przy dużej zmienności na rynku Bitcoina i kryptowalut.

Rynek spot Bitcoin ETF znajduje się na krawędzi, ale w pozytywny sposób, pomimo trwającej zmienności w szerszym ekosystemie waluty cyfrowej.

Trend wolumenu Spot Bitcoin ETF

Jak podzielił się starszy analityk ETF Bloomberga Eric Balchunas, 10 produktów spot BTC ETF odnotowało ponad 6 miliardów dolarów dziennego wolumenu w sesji, którą określił jako “intensywną”.

Podając więcej kontekstu na temat udostępnionych danych, jak widać poniżej, Balchunas zauważył, że ogólny wolumen obrotu przekroczył wolumen amerykańskiego giganta technologicznego Microsoft Corporation, mimo że do końca sesji pozostało jeszcze kilka godzin.

Jak pokazano, produkt BlackRock spot Bitcoin ETF iShares Bitcoin Trust (IBIT) zgarnął większy udział w ogólnym wolumenie. Za nim uplasował się FBTC od Fidelity Investments, a GBTC od Grayscale Investment uzupełnił 3 najwyżej notowane fundusze ETF Bitcoin.

Tendencja ta utrzymuje się od blisko dwóch miesięcy, odkąd narzędzie inwestycyjne uzyskało zgodę regulacyjną od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Produkty te rozpoczęły działalność na bardzo mocnych podstawach, odnotowując skumulowany wolumen ponad 10 mld USD w mniej niż tydzień po ich zatwierdzeniu.

Od tego czasu oferty utrzymały tempo, ponieważ w miarę upływu dni objęcia przegrzewały się. Według późniejszych spostrzeżeń analityka Bloomberga, rynek spot Bitcoin ETF nadal w dużej mierze charakteryzuje się napływem nabywców netto.

Ogólny rekordowy wolumen pojawia się w obliczu wzrostu ceny Bitcoina do nowego rekordu wszech czasów (ATH) powyżej 69 100 USD. Dodatkowo dzieje się to w czasie, gdy rynek odnotował flash crash, w wyniku którego zlikwidowano łącznie ponad 680 milionów dolarów. Ten spotowy wolumen Bitcoin ETF, który jest drugim najwyższym od momentu powstania, podkreśla ogólną siłę rynku niezależnie od obecnych perspektyw.

Magia skali szarości

Wśród emitentów spot Bitcoin ETF, Grayscale w dużej mierze utrzymał enigmatyczną postawę w porównaniu do reszty graczy w kosmosie. Chociaż od momentu powstania odnotował znaczny odpływ o wartości ponad 10 miliardów dolarów, Grayscale GBTC zdołał utrzymać więcej aktywów niż od samego początku.

Eric Balchunas powiedział w oświadczeniu cytowanym przez komentatora rynkowego Nate’a Geraci, że zjawisko to nosi nazwę “subsydiowania rynku byków”. Balchunas dalej nazwał ten trend “magią”, uznając dominację, jaką Grayscale nadal sprawuje nad swoimi rówieśnikami.

Jak dotąd, Grayscale odmówił zmiany swojej wysokiej opłaty sponsorskiej, podkreślając swoją pewność konkurowania w oparciu o dziedzictwo, usposobienie, które prawdopodobnie obecnie mu się opłaca.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours