Cena Bitcoina (BTC) przebija 68 000 USD, czy Altseason wkrótce się rozpocznie?

Szef aktywów cyfrowych VanEck powiedział, że Ethereum wywoła altseason, osiągając lepsze wyniki niż cena Bitcoina przez resztę 2024 roku.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Historycznie rzecz biorąc, altseason uruchamia się, gdy cena Bitcoina wzrośnie powyżej poprzednich rekordów wszech czasów.
  • Inną możliwością jest to, że Bitcoin wchodzi w konsolidację na kilka tygodni, podczas gdy altcoiny przejmują kontrolę nad wzrostem rynku.
  • Szef VanEck twierdzi, że ETH osiągnie lepsze wyniki niż BTC w 2024 r., tak jak w przypadku każdego roku o połowę.

Wcześniej w dniu dzisiejszym cena Bitcoina (BTC) wzrosła aż do 68 800 USD, zaledwie kilka centymetrów od osiągnięcia najwyższego poziomu w historii. Silne napływy do nowo uruchomionych funduszy ETF Bitcoin wywołały bezprecedensowy wzrost cen Bitcoina i szerszego rynku kryptowalut. Jednak niektórzy czołowi analitycy rynkowi uważają, że inwestorzy mogą zacząć rotować fundusze z Bitcoina na altcoiny, rozpoczynając tym samym nowy sezon altseason na rynku.

Nowy AltSeason rozpocznie się wkrótce?

W ciągu ostatniego miesiąca kapitalizacja rynkowa altcoinów wzrosła o oszałamiające 50%, z 800 miliardów dolarów do 1,2 biliona dolarów. W dużej mierze przyczyniły się do tego meme coiny, które przyniosły wielokrotne zwroty w ciągu ostatniego tygodnia. Z drugiej strony, czołowe altcoiny, takie jak Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polygon (MATIC) itp. nie wzięły jeszcze udziału w tym mega rajdzie.

Kiedy więc właściwie zaczyna się altseason? CrediBuLL Crypto, popularny analityk w sferze kryptowalut, zagłębia się w szeroko dyskutowany temat altseason, oferując wgląd w potencjalne scenariusze.

Analityk sugeruje, że altcoiny mogą zacząć osiągać lepsze wyniki, gdy Bitcoin (BTC) przekroczy swój poprzedni rekord wszech czasów (ATH). Czas tej zmiany pozostaje jednak niepewny. CrediBuLL Crypto przedstawia dwa możliwe scenariusze oparte na wzorcach historycznych:

  1. W pierwszym scenariuszu BTC doświadcza zdecydowanego wybicia poza swoje poprzednie ATH i szybko podwaja swoją wartość w ciągu kilku tygodni. Podczas tego szybkiego wzrostu altcoiny mogą nie odnotować znaczących zysków, ponieważ uwaga pozostaje skupiona na BTC. Altcoiny mogą zacząć rosnąć dopiero wtedy, gdy BTC zatrzyma się po wybiciu.
  2. Alternatywnie, BTC może osiągnąć swoje wcześniejsze ATH, ale napotkać odrzucenie lub konsolidację na tych poziomach przez kilka tygodni. W tym okresie altcoiny mogą zacząć rosnąć, podczas gdy BTC konsoliduje. Następnie, gdy BTC wznowi swoją trajektorię wzrostową i podwoi swoją wartość, altcoiny mogą nadal nabierać rozpędu wraz z nim.

W pierwszym scenariuszu altcoiny zazwyczaj zaczynają zbiorowo rosnąć kilka tygodni po tym, jak Bitcoin przekroczy swój poprzedni rekord wszechczasów (ATH). W drugim scenariuszu, zaczynają rosnąć niemal natychmiast po tym, jak Bitcoin dotknie swojego poprzedniego ATH, dodał.

VanEck: ETH osiągnie lepsze wyniki niż BTC

W niedawnym wywiadzie dla CryptoQuant, szef działu aktywów cyfrowych VanEck, Matthew Seigel, stwierdził, że rok 2024 będzie rokiem dla Ethereum i innych altcoinów. Jak dotąd w 2024 r. Ethereum nadal osiąga lepsze wyniki niż Bitcoin, przy czym ten pierwszy ma 56% wzrost od początku roku, podczas gdy BTC utrzymuje 50% wzrost.

“Myślę, że kiedy rok się skończy, ETH osiągnie lepsze wyniki niż BTC” – powiedział Seigel. Dodał również, że w perspektywie średnioterminowej ETH może przewyższyć Bitcoina, zwłaszcza w roku halvingowym. Seigel dodał, że nie sądzi, aby Ethereum zmieniło Bitcoina jako najlepszą kryptowalutę, jednak z pewnością osiągnie lepsze wyniki niż największa klasa aktywów kryptograficznych. Jeśli tak się stanie, wzrost cen Ethereum może wywołać nowy altseason w 2024 roku.

Co więcej, szef VanEck poruszył również kwestię silnych napływów do funduszy ETF Bitcoin. Dodał, że rząd USA nie chce, aby banki i brokerzy oferowali te aktywa swoim klientom. W rezultacie te banki i brokerzy będący własnością banków powoli wymieniają te fundusze ETF. Jednak niektórzy giganci bankowi, tacy jak Morgan Stanley, już biorą to pod uwagę.

Co ciekawe, Seigel dodał, że chociaż perspektywy regulacyjne mogą się z czasem zmienić, inwestorzy kryptowalutowi powinni pamiętać, że nie jest to klasa aktywów amerykańskich, ale raczej antydolarowa.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours