Rynek kryptowalut przygotowuje się na wygaśnięcie opcji Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) o wartości 6 mld USD, czego się spodziewać?

Inwestorzy kryptowalutowi spodziewają się rezerwacji zysków przed wygaśnięciem opcji Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) o wartości 6 miliardów dolarów i trudnym tygodniem.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Bitcoin i Ethereum zobaczą wygaśnięcie opcji o wartości 6 miliardów dolarów
  • Cena BTC i ETH stoi w obliczu przeciwności przed wzrostem
  • Inwestorzy są ostrożni w miarę upływu kluczowych tygodni
  • Bitcoin wywołał szerszą wyprzedaż kryptowalut przed wygaśnięciem opcji

Ceny Bitcoina i Ethereum rosną w górę w obliczu zwyżkowych nastrojów, a Crypto Fear & Greed Index znajduje się na poziomie “skrajnej chciwości” z wartością 78. Rynek przygotowuje się teraz na miesięczne wygaśnięcie opcji Bitcoin i Ethereum o wartości 6 miliardów dolarów w piątek, 23 lutego.

Warto zauważyć, że traderzy opcji dokonują zakładów na opcje sprzedaży, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym spadkiem cen przed halvingiem Bitcoina. Cena BTC znajduje się obecnie na głównym wsparciu, a przebicie poniżej tego poziomu wywoła szerszą wyprzedaż kryptowalut.

Wygaśnięcie opcji Bitcoin i Ethereum

Warto zauważyć, że 71 tys. opcji BTC o wartości nominalnej 3,7 mld USD wygaśnie 23 lutego. Współczynnik put-call wynosi 0,76, a maksymalny punkt bólu to 47 000 USD, co wskazuje na scenariusz rezerwacji zysków przy zachowaniu byczego nastawienia. Rynek kryptowalut może spodziewać się ogromnej zmienności. Cena BTC znajduje się obecnie pod presją sprzedaży, ponieważ spadła poniżej 51 000 USD, wciąż powyżej maksymalnej ceny bólu.

W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen kupna był wyższy niż wolumen sprzedaży. Jednak stosunek sprzedaży do kupna wynosi 0,79, co sugeruje, że na rynku Bitcoina narastają niedźwiedzie nastroje.

Tymczasem 792 tys. opcji ETH o wartości nominalnej 2,3 mld USD ma wygasnąć, przy współczynniku put call wynoszącym 0,46. Maksymalny punkt bólu wynosi 2500 USD. Traderzy są szczególnie optymistycznie nastawieni do Ethereum po niedawnym wzroście ceny ETH do poziomu 3000 USD. Oczekuje się jednak cofnięcia przed piątkowym wygaśnięciem, biorąc pod uwagę wybory, jakie mają tutaj inwestorzy.

Wolumen kupna podwoił wolumen sprzedaży w ciągu ostatnich 24 godzin, przy stosunku sprzedaży do kupna wynoszącym 0,40. Cena ETH szybko spadła poniżej psychologicznego oporu 3000 USD.

Kontrakty terminowe BTC i ETH oraz oczekiwania cenowe

Rajdy Bitcoina i Ethereum umacniają się z powodu napływu spotowych funduszy ETF Bitcoina i nastrojów przed halvingiem Bitcoina. Jednak przeciwności, takie jak protokół FOMC, przemówienia urzędników Fed, PCE i inne nieprzewidziane wydarzenia, będą wywierać pewną presję na rynek kryptowalut w nadchodzących dniach.

Ali Martinez podzielił się informacją, że wskaźnik TD Sequential pokazuje sygnał sprzedaży Bitcoina na wykresie 3-dniowym. “Ważne jest, aby pamiętać, że ostatnie dwa razy, gdy wskaźnik ten sygnalizował niedźwiedzie, BTC doświadczył 10% korekty ceny!”

Analityk kryptowalut Michael van de Poppe powiedział, że spodziewa się, iż główny scenariusz zwyżkowy pozostanie nienaruszony dla BTC. Przewiduje on jednak spadek płynności przed kontynuacją wzrostów. W przypadku Ethereum wierzy on w silną kontynuację w nadchodzących dniach, najprawdopodobniej do czasu aktualizacji Dencun.

Zgodnie z danymi Coinglass, całkowite otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoina (OI) spadło o ponad 2,60% w ciągu ostatnich 24 godzin, przy czym OI znacznie spadło na CME i Binance. Tymczasem całkowite otwarte zainteresowanie kontraktami futures na ETH (OI) wzrosło o ponad 2% w ciągu ostatnich 24 godzin, ale spadło o 2% w ciągu ostatnich 4 godzin, co wskazuje na krótkoterminowy niedźwiedzi sentyment.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours