Szybkie pieniądze

Bywa, że smutna, szara rzeczywistość wymusza na nas potrzebę posiadania pieniędzy, których po prostu nie mamy. Jeśli nie możemy w tej kwestii liczyć na wsparcie bliskich, często stajemy przed koniecznością pożyczenia pieniędzy z banku lub innej firmy czy też instytucji świadczącej usługi tego typu i to w trybie od ręki. Jak więc pożyczać tak, żeby w ogólnym rozrachunku nie żałować?

Policz, ile dokładnie potrzebujesz

Jeśli znamy dokładnie potrzebną nam kwotę, zaokrąglijmy ją po prostu odrobinę w górę i pożyczymy dokładnie tyle, ile potrzebujemy. Każda dodatkowo pożyczona złotówka będzie nas po prostu kosztować dodatkowe kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt groszy rocznie. Wydaje się niewiele, ale przy kwotach rzędy paruset złotych, robi się już całkiem pokaźna sumka. Taka pożyczka od ręki: https://www.wonga.pl/pozyczka-w-wongacom-oplaca-sie-bardziej pomoże kupić dziecku podręczniki szkolne, naprawi przeciekający dach, albo umożliwi zakup nowej lodówki. Jeśli jednak przesadzimy i pożyczymy dużo więcej niż potrzebujemy i nas stać, później możemy mieć zupełnie niepotrzebne problemy ze spłatą.

Wybierz najtańszą ofertę

Zanim zdecydujesz się na jakiś konkretny produkt, policz, ile będzie cię on kosztować w ogólnym rozrachunku. W Internecie można znaleźć wiele kalkulatorów kredytowych dostępnych online. Wystarczy znać rzeczywistą roczną stopę procentową takiego kredytu (RRSO), by bez problemu policzyć, ile pieniędzy więcej będziemy zmuszeni oddać. W sieci można znaleźć także liczne porównywarki ofert, które pozwolą nieco zorientować się w dostępnych opcjach.

Kto pyta nie błądzi

W razie jakichkolwiek wątpliwości – pytaj. Doradca kredytowy jest dla ciebie, a nie odwrotnie. Powinien udzielić ci wszelkich potrzebnych informacji. Jeśli więc jakieś zapisy umowy wydają ci się być niezbyt jasne, w ogóle się nie wstydź tylko zadawaj konkretne pytania i oczekuj jasnych odpowiedzi. Jeśli w dalszym ciągu czegoś nie rozumiesz, daj sobie trochę więcej czasu i wstrzymaj się z podjęciem decyzji. Jeśli niezupełnie ufasz doradcy, poszukaj bezpłatnych porad prawnych w mieście, w którym mieszkasz i zapytaj prawnika (a najlepiej pokaż mu całą umowę i warunki kredytowe) – nawet jeśli liczyłeś na pieniądze od ręki. Czasem lepiej poczekać nieco dłużej, niż wziąć kredyt na niekorzystnych warunkach.

Pożyczki od ręki są obecnie mocno rozpowszechnione. Wiele z nich można nawet zaciągnąć bez wychodzenia z domu, przez internet. Dlatego w pierwszej kolejności warto czasem sprawdzić, co przygotował dla nas nasz własny bank – być może oferuje nam linię debetową w koncie albo możliwość otrzymania pieniędzy od ręki, nawet bez konieczności odwiedzania placówki.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *